Naši tútori

Tútori sú dospelí, ktorí s našimi deťmi pravidelne trávia celé dni, venujú sa im a zdieľajú s nimi svoje záujmy a vášne.

Laura Pňaček Haas

obrazok - Sloboda a zodpovednosť

Vo Svetoškole som zakladateľka, členka zakladajúceho tímu, tútor a rodič. V našom tíme mám úlohu vizionára. Tou je ukázať jasný smer keď sa objavia pochybnosti a ponúknuť širšiu perspektívu, sen pre našu komunitu. Taktiež pracujem na písomnej forme metódy, ktorú vo Svetoškole používame, tak aby bola dostupná pre ostatných. Ako tútor rada trávim čas so staršími študentami diskusiou o multikuktúrnych záležitostiach. Vášnivo rada experimentujem s našou zónou komfortu a rada inšpirujem druhých (seba i deti), aby z nej vystúpili. Mojou vášňou je: moja rodina (môj úžasný manžel Michal a našich 5 zázračných detí), nenásilná komunikácia (používam ju 20 rokov a svoje skúsenosti posúvam ďalej 12 rokov), zažívanie neobmedzenej slobody za osobným príbehom, Budapešť (moje rodné mesto), cestovanie, bubnovanie, trávenie času s priateľmi, Bohom, čítanie kvalitnej literatúry v pohodlnom kresle, vychutnávanie si červeného vína s Michalom, ... je to neúplný zoznam, samozrejme.

Adriana Lančaričová

obrazok - Sloboda a zodpovednosť

Som jedna z mamičiek, ktoré stáli pri zrode Svetoškoly. Pomáham s organizačnými záležitosťami, zabezpečujem, aby život vo Svetoškole mohol prebiehať bez zádrheľov a aby sa deti i dospeláci mohli v kľude venovať svojim svetoškoláckym aktivitám. Mám na starosti administratívu, komunikáciu s úradmi, financie, zabezpečovanie drobných technických opráv, zdielanie informácií, komunikáciu s našimi rodičmi i novými záujemcami. Spolu s ďalšími dvoma tútorkami pracujem na vytvorení myšlienkovej platformy a písomnom vypracovaní metodiky, ktorú vo svetoškole používame. Pracovala som ako poradenský psychológ a okrem iného som sa venovala deťom, ktoré mali problémy s adaptáciou na školské prostredie v bežnej ZŠ.

Katarína Brestovanská

obrazok - Sloboda a zodpovednosť

Spolu s Laurou a Adrianou som zakladala Svetoškolu v roku 2012, pretože som verila, že naše deti potrebujú iné prostredie ako im ponúka klasická škola. Dnes som v Svetoškole rodičom, stand-by tútorom (keď majú deti záujem hlavne o angličtinu alebo dizajn) a ženou v kruhu, ktorý svetoškolácku komunitu dlhodobo podporuje svojím časom, prítomnosťou a praktickou pomocou v prípade potreby. Cesta s demokratickým vzdelávaním nie je pre mňa ako rodiča prechádzkou. Neustále sa učím spolu s mojimi tromi chlapcami, s manželom a od ostatných svetoškoláckych tútorov. Predovšetkým ako rozpoznať a rozpustiť názory a hodnoty, ktoré nám už neslúžia a nahrádzať ich tými, vďaka ktorým žijeme v radosti a autenticky. Vytvorila som vizuál našej webovej stránky a rada sa starám o školské veci súvisiace s komunikáciou, dizajnom a médiami. Živím sa tým, čo ma napĺňa - tvorbou komunikačných stratégií pre firrmy a organizácie.

Lubica Vidličková

obrazok - Sloboda a zodpovednosť

Ja, Vidlička žena veľká, nie som vo Svetoškole tá klasická učiteľka. Každý deň s radosťou ku deťom rýchlosťou blesku prichádzam, spolu s nimi radosť, lásku, pokoj, istotu a rešpekt nachádzam. Našla som priestor, v ktorom dôverujem sebe samej, že dokážem žiť život s deťmi bez mojej manipulácie pri našom vzájomnom súžití. Priestor, v ktorom absencia strachu je tou najúžasnejšou vecou, ktorá sa môže nielen dieťaťu prihodiť, ale aj mne, dospelej.... Už Mária Montessori ukázala svetu, ako nechať deťom ich slobodu, samostatnosť a nechať im dôveru v ich schopnosti bez hodnotenia druhých. Profesor Milan Hejný zo svojich skúsenosti tvrdí, že chyba nie je indikátor neschopnosti, je to možnosť videnia rôznym pohľadom rovnakú otázku.

Ema Krajčovičová

obrazok - Sloboda a zodpovednosť

Som vyštudovaná psychologička a mojou úlohou v našej komunite je pomáhať všetkým porozumieť tomu, čo sa deje v náročných situáciách. Facilitujem hľadanie rôznych spôsobov ako nájsť spoločnú reč. Som vo Svetoškole, lebo mi prináša veľkú radosť byť s ľudmi v tomto slobodnom prostredí, rada empaticky pozorujem ako ľudia spolu interagujú, prináša mi radosť, keď môžeme spolu objavovať krásy ľudskej duše a spolu tvoriť spoločnosť založenú na vzájomnom rešpekte s hlbokou snahou si porozumieť.

Zuzana Dzvoniková

obrazok - Sloboda a zodpovednosť

Vzdelanie ma kvalifikuje učiť deti na prvom stupni. Hm, učíme sa navzájom... Práca s deťmi je pre mňa život s nimi v plynutí a v spojení. V škole ponúkam činnosti zamerané na rozvíjanie sebauvedomovania - vnímanie seba samých, svojej osobnosti, svojho tela, svojej intuície; na získavanie sebadôvery; na podporu komunikácie a sebavyjadrovania; na poznávanie a objavovanie nových vecí. Najhlbšia náplň mojej práce je byť sama sebou v živosti a pravdivosti a v tejto kvalite sprevádzať a podporovať deti pri hľadaní ich vlastnej jedinečnej cesty.

Mária Savková

obrazok - Sloboda a zodpovednosť

Cítim sa krásna a žiarivá v tom čo robím zo srdca, som stratená a smutná v tom čo nerobím zo srdca. O čom snívam si tu spĺňam. Fotím, maľujem, hlinu kreujem. Pozývam do ateliéru u Maryšky tvoriť všetky naše detičky. Spolu máme poklad čím dávame tvoreniu nadhľad.

Michal Kemt

obrazok - Sloboda a zodpovednosť

Na potulkách svetom som počul, že deti netreba moc vychovávať. Stačí pekne žiť a oni sa k nám pridajú samé. Neviem kto to povedal, ale páči sa mi to. Ja k tomu ešte pridám, že sloboda, rovnosť a dôvera je v každom vzťahu dôležitá, či sa Vám to páči alebo nepáči. Ak sa Vám to páči, tak sa poďte so mnou hrať. Tu ma máte, nech sa páči.

Naša Vaša Rodina, o.z.
Bernolákova 49